LDiscovery i Kroll Ontrack łączą się w jedną spółkę poprzez akwizycję Kroll Ontrack przez LDiscovery

LDiscovery, dostawca usług i technologii eDiscovery oraz Corporate Risk Holdings, światowy lider w dziedzinie dywersyfikacji ryzyka i usług informacyjnych, spółka-właściciel Kroll Ontrack, ogłosili zawarcie ostatecznej umowy kupna, w ramach której LDiscovery nabędzie Kroll Ontrack w transakcji gotówkowej o wartości około 410 milionów dolarów.

LDiscovery, dostawca usług i technologii eDiscovery oraz Corporate Risk Holdings, światowy lider w dziedzinie dywersyfikacji ryzyka i usług informacyjnych, spółka-właściciel Kroll Ontrack, ogłosili zawarcie ostatecznej umowy kupna, w ramach której LDiscovery nabędzie Kroll Ontrack w transakcji gotówkowej o wartości około 410 milionów dolarów. LDiscovery jest firmą należącą do portfela The Carlyle Group i Revolution Growth.

Po połączeniu firma obsługiwać będzie ponad 12000 klientów na całym świecie, w tym największe instytucje finansowe oraz firmy znajdujące się na liście Fortune 1000, jej biura będą mieścić się w 19 krajach i będzie zatrudniać ponad 1300 pracowników na całym świecie.

„Przez oferowanie najlepszych w swojej klasie rozwiązań eDiscovery i odzyskiwania danych w wielu segmentach rynku, Kroll Ontrack zbudował imponującą platformę, lojalną bazę klientów i silną pozycję lidera” – skomentował Chris Weiler, CEO LDiscovery. „Jest nam bardzo miło powitać pracowników Kroll Ontrack w rodzinie LDiscovery. Oczekujemy, że wspólnie wykorzystamy naszą wiedzę, by oferować klientom innowacyjne rozwiązania eDiscovery oraz doskonałą obsługę. Dzięki temu połączeniu klienci LDiscovery będą mieli dostęp do najlepszych usług odzyskiwania danych na świecie, a klienci Kroll Ontrack wykorzystają chronione patentem rozwiązania LDiscovery w technologii eDiscovery, w tym zdalne narzędzie do gromadzenia informacji, platformę przetwarzania ESI czy eDirect365. Z całą pewnością jest to powód do zadowolenia dla naszych pracowników i klientów” – dodaje Chris Weiler, który zostanie CEO połączonej organizacji. 

„Połączenie stanowi kolejny kamień milowy w ciągłej transformacji Corporate Risk Holdings” – komentuje David R. Fontaine, prezes Corporate Risk Holdings. „Współpraca z LDiscovery pozwoli Mark’owi Williams’owi (Prezes Kroll Ontrack) i jego całemu zespołowi nadal rozwijać działalność, zapewniając świadczenie wysokiej jakości usług, na co zasługują i czego oczekują klienci. Kroll nadal będzie ściśle współpracować z Kroll Ontrack, aby sprostać obecnym i przyszłym potrzebom klientów, czerpiąc z mocnych stron i możliwości organizacji”. 

„To nowy i ekscytujący rozdział w życiu Kroll Ontrack, jej pracowników i, co najważniejsze, naszych klientów” – komentuje Mark Williams, który zostanie prezesem i dyrektorem operacyjnym w połączonej firmie. „Dzięki połączeniu firma stanie się światowym liderem w zakresie eDiscovery i odzyskiwania danych, zapewniając najwyższy poziom świadczonych usług, dzięki współpracy najlepszych i najzdolniejszych ludzi w branży. Cieszymy się, że dołączymy do zespołu LDiscovery”. 

Transakcja zostanie ostatecznie sfinalizowana w czwartym kwartale 2016 roku. 

Więcej informacji: https://www.krollontrack.com/resources/press/details/64971/ldiscovery-to-acquire-kroll-ontrack/

###


Informacje o firmie Kroll Ontrack sp. z o.o., polskim oddziale firmy Kroll Ontrack Inc.:

Kroll Ontrack sp. z o.o. (www.krollontrack.pl) jest polskim oddziałem Kroll Ontrack Inc. – wiodącego na świecie dostawcy usług odzyskiwania danych oraz informatyki śledczej (ang. computer forensics). Firma dysponuje największym i najbardziej zaawansowanym technologicznie w Europie Środkowej i Wschodniej laboratorium odzyskiwania danych i informatyki śledczej. W strukturach Kroll Ontrack sp. z o.o. działa również największe poza Stanami Zjednoczonymi centrum rozwoju oprogramowania Kroll Ontrack.

By uzyskać więcej informacji o Kroll Ontrack Polska, zapraszamy do odwiedzenia www.krollontrack.pl

Zapraszamy również na lżejszą stronę danych na: www.datablog.krollontrack.pl 

Informacje o firmie Kroll Ontrack Inc.:

Kroll Ontrack dostarcza usługi i oprogramowanie bazujące na najnowszych technologiach. Klientami firmy są jednostki prawne, klienci korporacyjni, jednostki administracji państwowej, a także klienci indywidualni. Kroll Ontrack jest dostawcą usług w zakresie odzyskiwania danych, zaawansowanego wyszukiwania danych, papierowego i elektronicznego odnajdywania danych, informatyki śledczej, konsultingu w zakresie informacji posiadanych w formie elektronicznej oraz konsultingu sądowego. Kroll Ontrack jest technologicznym działem Kroll Inc., globalnej firmy konsultingowej zajmującej się zarządzaniem ryzykiem.

By uzyskać więcej informacji o Kroll Ontrack, zapraszamy do odwiedzenia www.krollontrack.com